مدیر سیستم
  هم‌رکابی مردم و مسئولان برای مقابله با آلودگی هوا لغو مجوز شد + گزارش تصویری اختصاصی
اضافه شده توسط :  مدیر سیستم      در تاریخ : 1395/07/02
ارسال این مطلب برای ایمیل دوستان :

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت به نقل از خبرگزاری مهر، کمپین سه‌شنبه‌های بدون خودرو که برای مقابله با آلودگی هوا شهروندان را به عدم استفاده از خودروی شخصی دعوت می‌کند از مردم دعوت کرده بود صبح سه‌شنبه به مناسبت چهلمین هفته برگزاری این کمپین، در یک همایش بزرگ دوچرخه سواری از پارک لاله تا خانه هنرمندان شرکت کنند.

جمعی از مسئولان و نخبگان از جمله محمد مجابی، معاون حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست، محمد درویش مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، شهردار همدان، رئیس شورای شهر همدان، دکتر حسین آخانی، استاد محیط زیست دانشگاه تهران، دکتر علی نظری دوست، میترا حجار، کتایون جهانگیری، سیدعلی صالحی و جمعی از ورزشکاران و قهرمانان کشور برای اجرای این برنامه در پارک لاله گرد هم آمدند. نیروی انتظامی نیز از قبل برای تأمین امنیت دوچرخه‌سواران در محل اجرای برنامه حضور یافته بود.

علیرغم این آمادگی‌ها و اعلام گسترده برنامه از چندین روز قبل، در آخرین لحظه اعلام شد که مجوز برنامه لغو شده است. مرجع لغو مجوز برگزاری این برنامه هنوز اعلام نشده است. اعلام این موضوع باعث شد دوچرخه سواران به طور انفرادی به سمت مقصد حرکت کنند و بدون فراهم شدن شرایط برای تأمین امنیت گروهی نهایتاً در مقصد نهایی که خانه هنرمندان بود گرد هم آمدند. در مقصد نیز امکان اجرای برنامه مشخصی فراهم نشد و دوچرخه‌ها جمع‌آوری شدند.

مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن ابراز تاسف از لغو مجوز برگزاری مراسم هم‌رکابی مردم و مسئولان برای هوای پاک از وعده پیگیری قوه قضاییه و برگزاری بهتر مراسم در آینده خبر داد.

محمد درویش در کانال تلگرام خود ضمن ابراز تاسف از لغو مجوز برگزاری مراسم هم‌رکابی مردم و مسئولان برای هوای پاک اعلام کرد: لحظاتی پیش با حاج آقا مهدی افتخاری از مسئولان پیشگیری از جرم قوه قضاییه که به همراه همکاران‌شان در مراسم در مقابل پارک لاله هم حضور داشتند، گفتگو می کردم، ایشان قول دادند تا موضوع را با جدیت پیگیری کنند.

درویش ضمن ارائه تصویر موافقت سردار ساجدی فرمانده انتظامی تهران بزرگ با برگزاری همرکابی افزوده است: هماهنگی مسیر با پلیس راهور تهران بزرگ هم توسط ستاد محیط زیست شهرداری تهران انجام گرفته بود.

مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرده است: در حالیکه معاون و مدیران وزارت ورزش و جوانان در مراسم حضور دارند، شهرداران اصفهان و همدان و رییس شورای شهر همدان آمده اند، معاون سازمان حفاظت محیط زیست و چند مدیر سازمان به همراه چند مدیر ارشد شهرداری تهران و قوه قضاییه در مراسم حضور یافته و استقبالی درخور از سوی مردم صورت گرفته است، متاسفانه اجازه برگزاری مراسم داده نشد، آن‌هم در حالی که ده‌ها خبرنگار و فیلمبردار مراسم را تحت پوشش قرار داده بودند!

درویش ضمن ابراز تاسف شدید از اتفاقی که رخ داده، پرسیده است: چگونه می خواهیم به سمت آسمان آبی و شهر پاک و کاهش ترافیک و کاهش آلودگی هوا حرکت کنیم، وقتی با لغو مجوز تجمع چند دوچرخه سوار در پایتخت ایران برای هوای پاک به همین راحتی نارضایتی تراشی می کنیم؟

وی ابراز امیدواری کرد که با پیگیری قوه محترم قضاییه مراسم به زودی به شکلی درخورتر برگزار شود و تاکید کرد: پویش مردمی سه‌شنبه‌های بدون خودرو به مسیر پیش برنده خود ادامه خواهد داد.